Online savjetovanje vođeni je razgovor kroz koji klijent i savjetovatelj zajednički nastoje razumjeti klijentove osjećaje i doživljaje te doći do onih alata i koraka koji klijentu mogu pomoći u budućnosti.
Moja uloga nije da vas analiziram, pretpostavljam ili zaključujem vaše osjećaje ili vam govorim što da radite.
Moj je cilj pomoći vam da dođete do uvida u to kako to da se osjećate, ponašate i doživljavate na određeni način, omogućiti vam da bolje razumijete sami sebe te vam pružiti alate kojima si možete olakšati nošenje sa svakodnevnim teškoćama.
Tko ide na savjetovanje?
Na savjetovanje idu osobe koje žele dodatnu podršku u nošenju sa svakodnevnim teškoćama ili sa smetnjama psihičkog zdravlja koje doživljavaju.
Osoba ne mora imati psihičku bolest da bi išla na savjetovanje – dapače, na savjetovanje najčešće dolaze osobe koje doživljavaju prolazne teškoće.
Savjetovanje nije isto što i psihoterapija. Psihoterapija je u pravilu duži proces koji nudi dublju analizu teškoća, njihovih uzroka i mogućih načina preoblikovanja ponašanja, pritom uzimajući u obzir i prošlost i sadašnjost.
Savjetovanje je kratkotrajniji proces, a može pružiti korisne uvide i alate za nošenje s teškoćama koje su kratkotrajne, trenutne ili vezane za neposredne životne događaje ili promjene.